Сьогодні православні вшановують пам'ять рівноапостольного князя Володимира. Саме завдяки йому на територію Київської Русі прийшло християнство.
Які молитви та заборони у це свято - розкаже "Апостроф".
Читайте також: День української державності: історія свята і для чого його відзначають
Отож, цього дня заборонено лихословити і сваритися, не слід робити генеральне прибирання в домі, починати ремонт, будівництво; не можна виходити на роботу в поле і на город; заборонено користуватися гострими предметами - ножицями, пилкою, сокирою, косою. Також у цей день пращури радили не намічати весілля.
В День пам'яті святого Володимира православні просять його про зцілення від багатьох недуг а також порятунку від ворогів.
Святому моляться про визволення від недругів, щоб уберіг від сварок та розбіжностей у сім'ї, а також зміцнив у вірі.
Молитва до Володимира Великого
Святий князю Володимире, Тобі поручаємо всі потреби нашого народу і свої власні. Ти охрестив Україну в ім’я Пресвятої Тройці. Тож, святий наш покровителю, зглянься на наші мольби та моління всього нашого народу і, як колись живучи на землі, так і тепер, прославлений у небі, молися за нас. Молися, найперше, щоб увесь наш нарід, яким Ти колись управляв, визнавав одну Христову віру, яку Ти прийняв і в якій Ти себе освятив.
Молися, щоб заповідь любови Бога і ближніх завжди була вказівкою нашому народові у громадському житті. Живе наш нарід серед важких дочасних випробувань, тож молимо Тебе, заступнику й покровителю української землі, вставляйся за нас до Бога і випроси нам благословення в дочасних потребах.
Святий Володимире, будь нам великим опікуном і заступником у небі, як був Ти печаливим князем нашим на землі.
Амінь.
Нагадаємо, раніше ми писали цікаві факти про День хрещення Київської Русі – України.
Вас може зацікавити:
Як хрестили Київську Русь: цікаві факти і життя людей до християнства
Привітання з днем Хрещення Русі: смс і красиві відеолистівки
День Володимира Великого: як молитися і що не можна робити у свято