RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Звільнення з роботи мобілізованого працівника: наскільки це законно

Згідно з українським законодавством, під час мобілізації у роботодавця є всі підстави для звільнення працівника у період служби на заклик.

Про це повідомляють фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Читайте також: Як за законом мають вручатися повістки: у ТЦК розвіяли 10 міфів

"Частиною третьою статті 119 Кодексу законів про працю зі змінами передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада", - йдеться у повідомленні.

Водночас, наголошується, що трудові відносини з працівником, призваним на військову службу, можуть бути припинені за бажанням працівника або за угодою сторін (на підставі заяви працівника).

Раніше "Апостроф" повідомляв, що на Одещині чоловіки брали участь в новій схемі ухилення від служби в армії та виїзду за кордон. Там правоохоронці викрили схему укладання фіктивних шлюбів із жінками з інвалідністю.

  • Вас також може зацікавити:

На пари можна не ходити: як чоловіки ховаються від армії в університетах

Чи вправі роботодавець вручати повістки працівникам: докладна відповідь юриста

Замість фронту - на завод: в Раді озвучили цікаву ідею щодо мобілізації

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.