В Україні багато громадян почали отримувати повістки, які прикріплені до платіжок за комунальні послуги, що залишають у поштових скриньках.
Адвокат Андрій Межирицький у коментарі "ТСН" пояснив, чи можна ігнорувати повістку, "вручену" таким чином.
Читайте також: Як за законом мають вручатися повістки: у ТЦК розвіяли 10 міфів
За словами юриста, представники ЖЕКу насправді мають право вручати повістки, тому він припустив, що у військкоматі могли звернутися до житлової контори з проханням надати список усіх військовозобов'язаних мешканців, які проживають у тому районі. Після того, як повістки сформували, ТЦК та СП доручив "комунальникам" вручити їх. Саме тому, не виключено, повістки прикріпили до платіжок за надані комунальні послуги.
Але жодних наслідків такий спосіб оповіщення не несе, – пояснив адвокат, додавши, що повістка вважається врученою лише коли за неї розписалися. Також наслідків не буде, якщо за цією платіжкою сплатили за комуналку.
Зазначимо, що належним чином оформлені повістки можуть вручати у громадських місцях, на роботі, на вулиці, на пляжі, у магазині, на блокпосту уповноважені на це працівники ТЦК та СП.
Раніше ми розповідали, що загрожує у разі неявки за повісткою тричі.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас зацікавить:
На пари можна не ходити: як чоловіки ховаються від армії в університетах
Чи вправі роботодавець вручати повістки працівникам: докладна відповідь юриста
Замість фронту - на завод: в Раді озвучили цікаву ідею щодо мобілізації