RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

10 травня

9 травня

Всі новини

ТЦК лякають актом про відмову: як діяти, якщо повістку виписали "на коліні"

Якщо співробітники ТЦК заповнюють повістку "на коліні", вона старого зразка та немає номеру розпорядження, то громадянин має право не брати її. Тоді можуть вимагати підписати "акт про відмову", але це робити теж не треба, адже його юридично не існує.

Про це повідомив адвокат Роман Сімутін на своєму каналі у Telegram.

Читайте також: Недоторканних не має бути: в ЗСУ вказали на ключові проблеми мобілізації

За постановою Кабміну №1487, повістку заповнює та підписує начальник ТЦК, вказується номер розпорядження, на підставі якого викликається людина та уповноважується особа на її вручення.

"Якщо повістку заповнюють на коліні, ще й старого зразка, не зазначається номер розпорядження, вручає її не уповноважена особа, то ви чомусь все одно повинні отримувати таку повістку, хоч та вручається в не передбачений законом спосіб і поза межами повноважень ТЦК. От скажіть: відчувається десь підступ? Тобто, коли ми приходимо до Держави, то вона вимагає від нас неухильного дотримання закону – приклад з податковою, а коли Держава приходить до нас в особі ТЦК – від вас вимагають покори", – зазначив Сімутін.

Від громадянина під час відмови від вручення повістки можуть почати вимагати підписати "акт відмови", але юрист запевняє, що такого документу не існує та підписувати нічого не треба. Водночас адвокат радить обов’язково фільмувати весь процес.

"А знаєте чому ви ніде не знайдете навіть згадки про цей акт? Його просто не існує – це бурхлива фантазія гурта художньої самодіяльності", – наголосив він.

В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми публікували головні зміни в мобілізації за новим законом.

  • Вас може зацікавити:

Поліцейських у окопи: нові нюанси мобілізації

Мобілізація по-новому в Україні: юристка пояснила головні нюанси законопроекту

Тяжка доля мобілізації: чим закінчиться "пінг-понг" зі скандальним законопроектом