У середу, 31 січня, православні християни вшановують пам'ять святителя Микити Печерського.
Про історію свята, прикмети та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Церковний календар на лютий: коли Стрітення Господнє в 2024 році
Святий Микита у ранньому віці прийняв чернечий постриг у Києво-Печерському монастирі та став затворником.
Микита міг пророкувати. Слава про нього досягла київського князя Ізяслава, якому він повідомив про вбивство князя Гліба Святославича та порадив послати його сина Святополка до Новгорода на князювання.
В 1096 Микита був зведений митрополитом Київським Єфремом в єпископський сан і призначений на новгородську кафедру. За час єпископства Микити було збудовано кілька храмів. Літописи також повідомляють про прижиттєві чудеса єпископа. Святий помер 1108 року і був похований у новгородському Софійському соборі. У 1547 році на першому Макаріївському соборі він був канонізований.
В народі святого вважали захисником від пожежі, більшість заборон та прикмет цього дня були пов'язані саме з вогнем. Не рекомендувалося лишати вогонь без уваги, люди намагалися не покидати будинок цього дня, щоб захистити від нечистої сили.
Наші предки цього дня обов'язково проводили прибирання в оселі. Особливо важливо було підмести підлогу віником, змоченим у освяченій воді. Також читали молитві від пожеж, звертаючись до святого Микити.
Раніше ми розповідали, що Україна перейшла на новий церковний календар.
- Вас також може зацікавити:
Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату
Коли сіяти розсаду у лютому 2024 року: місячний календар городника
Місячний календар 2024: коли в лютому будуть небезпечні та сприятливі дні