Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених добровільно мобілізуватися до лав збройних сил в обмін на дострокове звільнення.
Про це повідомили на сайті Верховної ради України.
Читайте також: Мобілізація засуджених: чи зможуть воювати ті, хто сидить по тюрмах
Законопроєкт №11079-1 "Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого кодексів України та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисту її незалежності та територіальної цілісності" передбачає надання можливості лише деяким ув'язненим, які вчинили не серйозні правопорушення.
Не матимуть права мобілізуватися
- засуджені за умисне вбивство;
- ув'язнені, що вчинили зґвалтування;
- засуджені за сексуальне насильство;
- ув'язнені за злочини проти основ національної безпеки;
- терористи теж не матимуть такої можливості.
Також корупціонерам не дозволятимуть замінити покарання на можливість воювати.
Як ув'язненим скористатися цим законом
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом. Щоб потрапити в суд, засуджений повинен повідомити установу виконання покарань, про своє бажання проходити військову службу за контрактом.
Після цього організовується проходження ув'язненим первинного медичного огляду у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України та інших закладах охорони здоров’я державної чи комунальної форми власності.
Як будуть пильнувати за ув'язненими
"Адміністративний нагляд за особами, звільненими з установи виконання покарань з підстав, визначених статтею 811 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік у військовій частині", - пояснюється в законопроєкті.
Раніше "Апостроф" писав про те, навіщо потрібна мобілізація ув'язнених.
- Вас може зацікавити:
Чи всім чоловікам потрібен штрих-код ТЦК: роз'яснення Міноборони
В Україні запускають застосунок Резерв+: як можна оновити дані ТЦК і до якого числа
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.