Українці все більше намагаються очищувати свою мову від суржика і переходять на рідну мову у спілкуванні. Однак російські слова-покручі ще досі псують розмову і засмічують спілкування.
"Апостроф" розповідає, як правильно сказати українською російське слово "общежитіє", яке досить часто можна почути у побутовому спілкуванні.
"Общєжитіє" – це типова калька з російської мови, адже в українській мові такого слова немає. Єдина правильна форма - гуртожиток.
"Гуртожиток – приміщення для спільного проживання осіб, переважно тих, що працюють на одному підприємстві або вчаться в одному навчальному закладі", - таке визначення дає Академічний тлумачний словник української мови СУМ.
Наприклад:
"Він писав, що кінчав курси і невдовзі приїде додому, але житиме вже не дома, а в МТС в гуртожитку (Ігор Муратов, Буковинська повість, 1959, 146)».
Раніше ми розповідали, як правильно вітати з Новим роком і як замінити популярний вислів "з прошедшим".
"Апостроф" запустив рубрику "Говоримо українською правильно", де ми проводитимемо лагідну українізацію: пояснюватимемо випадки застосування правопису, мовних норм, публікуватимемо цікавинки про мову. Робимо це для того, щоб у нашій країні з кожним днем ставало дедалі більше україномовних українців, а наша солов'їна мова звучала звідусіль!