Міжнародна група дослідників прийшла до висновку, що до вимирання динозаврів призвели не льодовиковий період або вулканічна активність, а падіння гігантського астероїда.
Про це повідомляє портал Єльського університету.
Вчені-кліматологи не виключають, що через масивні виверженя вулканів істотно змінюється клімат, тому що в результаті їх активності в атмосферу виділяється багато вуглекислого і сірчистого газів. Але на цей раз предметом дослідження стали строки їх викиду.
Було визначено більш точні терміни викиду вулканічного газу за допомогою вимірювання ізотопів вуглецю з морських скам'янілостей з моделями кліматичного ефекту. Вчені з'ясували, що велика частина вуглекислого газу потрапила туди задовго до удару метеорита. А отже, вулканічна активність не могла зіграти вирішальну роль у зникненні динозаврів.
Глобальне підвищення температури, яке виникло через вулканічні викиди, призвело лише до міграції динозаврів до Північного і Південного полюсів, але ніяк не до їх вимирання.
За гіпотезою вчених, саме астероїд, діаметром в десять кілометрів, що врізався 66 мільйонів років назад в нашу планету зі швидкістю майже 25 кілометрів в секунду, знищив понад 75 відсотків живого світу.
Як раніше повідомляв "Апостроф", в Бразилії археологи виявили скелет динозавра, який належить до раніше невідомого виду.