Вчені вперше дослідили очі вимерлої морської істоти, що жила 429 мільйонів років тому. Виявилося, що вони схожі на орган зору деяких сучасних тварин, таких як бабки, бджоли і ракоподібні.

Про це розповідає MailOnline.

Зокрема були досліджені очі доісторичного членистоногого з твердим панциром, під назвою трилобіт (Aulacopleura kionickii). Він був виявлений недалеко від Лоденіце в Чеській Республіці в 1846 році, але до цього часу ніколи не піддавався детальному аналізу.

За словами одного з авторів дослідження, доктора Бріджит Шенеманн з Кельнського університету, принципу зорового органу у багатьох комах і ракоподібних сьогодні принаймні півмільярда років.

Аналіз скам'янілих останків показує, що древня істота по імені Aulacopleura koninckii мала примітивну форму складного ока. Воно складалося з крихітних зорових осередків, званих омматідія, подібних до тих, які спостерігаються у сучасних бджіл.

"Внутрішня структура цього ока майже ідентична будові очей сучасних бджіл, бабок, ракоподібних і багатьох інших активних членистоногих, які живуть сьогодні", - зазначила Шенеманн.

Попередні дослідження показали, що сучасні комахи бачать більш детально, ніж вважалося раніше.

Вчені з Університету Шеффілда виявили, що очі комах мають тисячі рецепторів, які складають сітчасті "складні очі", і вони швидко переміщаються в фокус і расфокусовуються, коли вони досліджують навколишній світ.

За словами дослідників, це швидке "сіпання" настільки блискавичне, що його неможливо побачити неозброєним оком, і допомагає забезпечити комасі "надчіткий зір".

Отримані дані показують, що оптичний орган практично не змінився за 500 мільйонів років, і дають можливість побачити, як Aulacopleura kionickii бачив навколишній світ.

Як повідомляв "Апостроф", вчені досліджували останки рептилії віком 242 мільйони років з шиєю в три рази довше тулуба, яка жила в океані.