RU  UA  EN

Неділя, 5 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

5 травня

4 травня

Всі новини

Археологи знайшли загадкові скам'янілості, яким 635 млн років - змінюють всі уявлення: фото

У Китаї виявили найстаріші скам'янілості в світі, які можуть змінити уявлення про те, як "раннє життя" відновлювалося після катастрофічного льодовикового періоду.

Про це пише Express.

Ця скам'янілість приблизно в три рази древніша, ніж найраніший з відомих динозаврів. Хоча дослідження тривають, а спостереження вимагають незалежної перевірки, міжнародна група вчених з Південного Китаю вважає, що довгі пальцеподібні нитки викопного організму сильно нагадують гриби. Грибоподібні копалини датовані початком едиакарского періоду (635-541 млн років тому). Саме тоді закінчився льодовиковий період.

Якщо інтерпретація фахівців вірна, це допоможе зрозуміти зміну палеоклімату і еволюцію раннього життя.

Епоха заморозків раптово закінчилася таємничим геологічним "спалахом" - в результаті чого сталася відлига, що вперше дозволило життя швидко розвиватися на суші. Геобіологи вважають, що гриби, можливо, були однією з таких новаторських форм життя, які заселили цю свіжу арену.

Геном сучасних грибів передбачає, що їх загальний предок жив понад мільярд років тому, відгалузившися від тварин в той час.

Як повідомляв "Апостроф", група палеонтологів з Національного музею природної історії в Парижі і Музею палеонтології і еволюції в Монреалі виявила скам'янілості богомола, який жив 100 мільйонів років тому в крейдяному періоді.