У Китаї в період пандемії коронавірусу влада сформувала з числа місцевих жителів численні групи "вимірювачів температури", які на кожному кроці фіксують температуру тіла оточуючих та записують ці показники
Про це розповів "Апострофу" українець Остап Федишин, який проживає в Китаї.
"Влада з початком коронавірусної кризи створила цю величезну армію "вимірювачів температури" - платять кожному зарплату (невелику), таким чином, даючи людям можливість заробити", - сказав він.
За словами Федишина, в Пекіні в якийсь момент біля входу в усі двори з'явилися такі люди.
Переважно - це люди похилого віку, пенсіонери, які перевіряють у кожного (хто входить / виходить) документи, фіксують час, вимірюють температуру та записують всю інформацію.
Федишин зазначив, що необхідність такої функції сумнівна, оскільки такі люди часто дублюють дані технічних пристроїв.
"Скільки і куди б ти не входив протягом дня, скрізь одне і те ж - документи, температура, запис в книгу ... Явний перебір!" - зазначив українець.
Він додав, що на самому початку пандемії китайці були сильно налякані коронавірусом та цуралися іноземців, оскільки вважали, що від людини з Європи або США можна з високою ймовірністю заразитися. Зараз цей страх потроху відходить.
Крім того, китайці як національно орієнтовані люди відверто радіють, що їх країна швидко змогла впоратися з вірусом, тоді як європейцям це поки не вдається.
Детальніше про особливості боротьби з коронавірусом в Китаї читайте в матеріалі "Апострофа": Студмістечко суворого режиму: як проходить карантин в Китаї.