RU  UA  EN

Вівторок, 16 квітня
  • НБУ:USD 39.20
  • НБУ:EUR 41.85
НБУ:USD  39.20

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Як обладнати кабінет фізики?

новини компаній

Фізика відіграє роль базового та необхідного компоненту в змісті природничої освіти

Компоненту, який сприяє формуванню у учнів цілісної картини світу. Під час навчання діти отримують фундаментальні знання, у них формується науковий світогляд, усвідомлюється сутність фізичних процесів, явищ, законів.

Для формування в учнів на уроках фізики наукового мислення потрібна комплектація кабінету відповідними приладами, матеріалами, за допомогою яких буде здійснюватися демонстрація явищ, процесів, проводитимуться досліди, лабораторні та практичні роботи.

Обладнання кабінету фізики для проведення демонстраційного експерименту

Демонстраційний експеримент на уроках фізики проводить вчитель, учні спостерігають та роблять висновки.

  1. Демонстрація за допомогою приладів. В кожній темі шкільного курсу є перелік обов'язкових демонстрацій, для відтворення яких з достатньою достовірністю потрібне спеціальне обладнання. Наприклад, набір зі статики з магнітними тримачами, демонстраційний трибометр, гальванометр, трубка Ньютона, куля Паскаля, гідравлічний прес, вимірювальний циліндр або відерце Архімеда, камертони та інше. Прилади та пристрої краще вибирати на спеціалізованому ресурсі за посиланням b-pro.com.ua/katalog/fizika, де вони згруповані за темами — термодинаміка, молекулярна фізика, магнетизм, квантова фізика, оптика тощо.
  2. Демонстрація за допомогою мультимедійного обладнання. Деякі досліди неможливо відтворити у реальних умовах, тому до необхідного обладнання кабінету фізики слід додати мультимедійні засоби. Саме за допомогою комп'ютерної техніки можуть бути змодельовані досліди Резерворда, Міллікена, Лебедєва та інших. Також гарним ілюстративним засобом стануть ролики, наукові фільми.

Обладнання для кабінету фізики для проведення лабораторних робіт

Під час занять з фізики обов'язковою умовою для отримання знань є залучення учнів до виявлення причинно-наслідкових зв'язків, пояснень явищ і властивостей тіл. Це реалізується під час проведення лабораторних та практичних робіт.

Цьому передує створення відповідної матеріальної бази — підбору приладів, матеріалів, об'єктів дослідження в необхідній кількості. Таке обладнання для кабінету фізики підбирається за навчальним планом за темами і включає:

  • Вимірювальні прилади, в тому числі цифрові як то аналогово-цифровий перетворювач, датчики струму, напруги, температури, тиску та інші;
  • Набори хімічного посуду;
  • Набори слюсарних, електромонтажних інструментів.

Необхідні набори або окремі інструменти, прилади можна також знайти у відповідних розділах з лабораторного обладнання у спеціалізованому магазині B-pro.

Під час виконання лабораторних робіт також рекомендується використовувати новітні технології та прилади:

  • Цифрові вимірювальні лабораторії дозволять провести досліди, практичні роботи, а також нададуть змогу продемонструвати явища;
  • Комп'ютер дозволить моделювати фізичні процеси та розглядати їх у динаміці;
  • Аналогово-цифрові перетворювачі з комп'ютером дадуть графічну інтерпретацію протіканню фізичних процесів

Сучасний кабінет фізики та його обладнання повинно повністю відповідати потребам суспільства у якісному процесі здобуття знань, виведенню освіти на новий продуктивний рівень.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter