Україна продовжує пошук союзників у війні проти російської федерації. Днями Міністерство економіки запросило до української формули миру Ірак. Країни обговорили продовольчу безпеку, можливість відновлення функціонування українсько-іракської спільної комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Чим міг би бути корисним для України іракський досвід – розповів в етері Апостроф TV експерт-міжнародник ТАРАС СЕМЕНЮК.
Політика аби долучити заради якогось списку, не є ефективною. Натомість я розумію, що долучаються ті країни, які є ефективними в своєму, скажімо так, географічному або ресурсному статусі, або ті, що мають досвід подібних військових конфліктів в минулому.
Ірак є країною, яка має такий досвід. Підтримувати стосунки з такою країною, яка може володіти достатніми запасами зброї, для нас є абсолютно правильним. Щоб заручитися підтримкою, щоб налагодити якомога тісніші звʼязки - недостатньо дипломатії.
Читайте: Гра на розширення: як Україна схиляє світ на свій бік
Потрібно, очевидно, залучати економічні важелі, що, власне, і було продемонстроване онлайн-зустріччю міністра економіки України та іракської сторони. Тому це абсолютно правильно. Тим паче, що це не перший такий контакт, вони вже відбувалися й раніше.
Так, Ірак не є визначальним в налагодженні миру, але ця країна може бути визначальним в постачанні зброї і торговельних стосунках, адже нам потрібно шукати нові ринки збуту наших товарів.
Ірак безумовно є країною, яка пережила війну, має досвід існування і відновлення після війни. Тож очевидно, налагодження звʼязків з такою країною є позитивним. Знову ж таки, наголошую: питання економіки та зброї є дуже важливим для того, щоб говорити про тісні торгові стосунки.
Звичайно, хотілося б побачити цифри торговельного сальдо з Іраком. Було б хороше питання до міністра економіки – що конкретно ми отримуємо, що залишається за кулуарами цих розмов. Адже ефективність вимірюється в цифрах.
Читайте: Мир без Росії: для чого Україна проводить консультації у Саудівській Аравії