RU  UA  EN

Неділя, 16 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Як не грати на руку Путіну та об'єднати Україну

Кость Бондаренко про те, як церква може об'єднати Україну

Кость Бондаренко про те, як церква може об'єднати Україну Фото: flickr.com/Jean & Nathalie

Сайт "Миротворець" минулого тижня закликав "за найменшої загрози життю стріляти, не задумуючись" у священиків УПЦ, якщо українські військові побачать з їхнього боку загрозу. Чому така позиція небезпечна і може зіграти на руку президенту РФ Володимиру Путіну, "Апострофу" розповів політолог Кость Бондаренко.

"Миротворець" діє за принципом – що мир це війна, а правда - це брехня і так далі. І "Миротворець" – це відповідник руандійського Радіо тисячі пагорбів, яке фактично спровокувало різню проти тутсі в Руанді в 90-х роках. Відповідно, тим же фактично займається і сайт "Миротворець", який за назвою мав би навпаки сприяти відновленню миру в Україні.

Що стосується якраз церкви, то всім чудово зрозуміло, що на сьогоднішній день це єдина інституція, а тим більше Українська канонічна православна церква, яка працює і на території України, і на території анексованого Криму, і на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Тобто вона є єдиною ланкою, яка зв'язує ці території в єдину систему і поки що не дає можливості повністю розвалитися Україні.

Замість того, щоб використовувати цей фактор, у нас дехто навпаки закликає радикально вирішувати питання з церквою, яка їм чомусь не подобається. І у мене іноді виникають думки з приводу того, чи не грають подібного роду "ЗМІ" на користь тієї ж Росії. Тому що насправді після подібних заяв Путін і його оточення можуть аплодувати "Миротворцю", тому що він робить значно більше для того, щоб посварити дві частини України, громадян і віруючих людей різних конфесій, ніж усі російські найманці на території так званих ЛНР/ДНР разом узяті.

Насправді я не бачу іншого механізму чи іншого інституту окрім церкви, який би міг об’єднати сьогодні Україну.

Справа в тому, що Українська православна церква, а Української православної церкви Московського патріархату немає в природі, діє на всіх територіях. Навіть на території окупованого Криму Українська православна церква визнає ієрархію не Московського патріархату, а саме Київського митрополита. І це теж дуже важливий момент. На відміну від старообрядників, які повністю перейшли під московське управління, якраз Українська православна церква в Криму повністю визнає юрисдикцію Києва. Я не кажу вже про Донецьк і Луганськ, де священики теж визнають київську ієрархію і вони напряму не підпорядковуються Москві.

Так що цей фактор потрібно використовувати. Плюс до всього зрозуміло, що саме авторитет Митрополита Онуфрія у грудні зіграв найважливішу роль під час обміну полоненими. Тобто потрібно використовувати цей зв'язок.

А подібного роду заяви можуть мати під собою і той грунт, що виник цілий підпільний бізнес на обміні полоненими - і це не секрет. Про це багато писалося. А коли Митрополит Онуфрій їде і визволяє сотні людей з полону просто так і, відповідно, комусь перебиває великий бізнес, то, я думаю, що після цього у церкви одразу ж з’являються величезні неприємності. Одразу ж з’являються радикали, які намагаються якимось чином підірвати авторитет церкви чи просто погрожують нападами на церкву. За ініціативи "Миротворця" одразу з’являється ціла хвиля антицерковних дій. Я думаю, що церква комусь стала поперек горла, тому що комусь зірвала великий куш, який хтось би мав отримати. А ті люди, які стоять за "Миротворцем", діють за принципом "Кому война, а кому мать родна". Будемо говорити відверто.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Пекельна спека з грозами: синоптики дали прогноз погоди на Трійцю

Якою буде погода на Трійцю: синоптики дали прогноз на перші великі вихідні червня

Фіаско в боротьбі з корупцією: третього Майдану не буде - буде Коліївщина

КСУ завдав потужного удару по НАБУ і всім антикорупційним реформам. Чи оговтається НАБУ після такого рішення, і кому в Україні вигідні слабкі антикорупційні органи, - читайте на Апострофі

Як засмагають і де купаються кияни: ексклюзивні фото

Киевляне спасаются от раскаленного воздуха возле водоемов - эксклюзивные фото Апострофа