RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Битва за землю: як ректор КНУ Бугров "реформує" Оптико-механічний коледж

Відокремлений підрозділ КНУ хочуть позбавити статусу і земельних ділянок на Печерську

Відокремлений підрозділ КНУ хочуть позбавити статусу і земельних ділянок на Печерську Володимир Бугров Фото: УНІАН

Майже рік тому відбулися вибори ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Обрання очільника вишу, супроводжувалося тоді скандалами. Як і передбачалося, перемогу отримав проректор з науково-педагогічної роботи професор Володимир Бугров, якого називали кандидатом від Банкової. І от наразі прізвище Бугрова все частіше згадується у зв’язку із різноманітними сумнівними схемами, пов’язаними, у тому числі, з земельними питаннями.

Володимир Бугров, як раніше писали ЗМІ може бути причетний, щонайменше, до декількох кримінальних проваджень. Зокрема у зв'язку з фактами отримання неправомірної вигоди у великих розмірах та примушування студенток до вступу у статевий зв'язок.

Наразі у соцмережах та ЗМІ активно обговорюється і поширюється інформація про те, що, ставши ректором вишу, Бугров, начебто, має намір віддячити своїм спонсорам. А саме мова йде про, начебто, домовленість ректора КНУ ім. Шевченка про передачу зацікавленим особам окремих будівель та земельних ділянок університету. У цьому контексті найчастіше згадуються будівлі і земельна ділянка Оптико-механічного фахового коледжу (м. Київ, Печерський р-н, вул. Левандовська, 6, площа земельної ділянки: 0,3628 га) та земельна ділянка стратегічно важливого для держави Фахового коледжу геологорозвідувальних технологій - КГРТ- (м. Київ, Печерський р-н, вул. Василя Тютюнника, 9, площа земельної ділянки 3,07 га).

Треба зазначити, що Оптико-механічний фаховий коледж (ОМК) є відокремленим структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В ньому навчається 397 студентів та працює 42 співробітники.

ОМК єдиний навчальний заклад в Україні, що здійснює підготовку техніків оптичної галузі для оборонної промисловості (космічної та ракетної техніки) і техніків з експлуатації та ремонту медичних оптичних приладів.

Занепокоєний можливою передачею земельних ділянок на Печерську, колектив коледжу змушений був звернутися з листом до міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

1 / 1
1 / 1
1 / 1

Співробітники ОМК звертають увагу міністра на те, що відразу після виборів ректора активізувалася цілеспрямована робота з боку Бугрова щодо ліквідації ОМК і КГРТ, які мають стратегічне значення для забезпечення обороноздатності держави і забезпечення її військової та економічної безпеки, з метою передачі вищезазначених будівель і земельних ділянок комерційним структурам.

Робота щодо ліквідації та швидшої передачі землі ОМК, вважають в колективі коледжу, посилилася після проведення ревізії фінансово-господарської діяльності університету Державною аудиторською службою України (ДАСУ), яка виявила понад 200 млн збитків, завданих адміністрацією Володимира Бугрова.

Після цього було видано наказ про перевірку окремих питань навчальної, фінансової та господарської діяльності Коледжу і створення відповідної комісії.

Але, як наголошують співробітники коледжу, комісія, складається з повністю підконтрольних Володимиру Бугрову працівників КНУ, які допомагали йому у виборчих перегонах. Головою комісії призначено першого проректора Володимира Ільченка. Його називають запеклим "захисником" комерційних інтересів ректора Бугрова.

Окрім цього, зазначає колектив коледжу, Володимиром Бугровим видано наказ, який передбачає надання права підпису від імені університету всіх господарських договорів, банківських, фінансових та інших документів проректору з господарської роботи Олегу Федевичу.

Для утаємничення цього наказу від університетської спільноти, вважає колектив, він, всупереч чинному законодавству та правилам діловодства, не був узгоджений з уповноваженими службовими особами вишу. А головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, начебто, відхилило надання права підпису Олегу Федевичу як протиправне.

"Наказом № 03-32 від 11 січня 2022 року право першого підпису було передано проректору з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська робота) Олегу Федевичу, що призвело до того, що працівники та викладачі Коледжу й досі не отримали заробітну плату, а студентам була затримана стипендія. В.о. директора не мала права за цим наказом взагалі підписувати будь-які документи, і як наслідок - затримка подачі звітності до МОН України та інших інстанцій, проблеми з постачальниками комунальних послуг, затримання процесу укладання договорів, договору про державне замовлення, що може відобразитися на результатах отримання бюджетних місць в 2022 році", - йдеться у листі колективу ОМК на адресу міністра освіти.

Як стверджують співробітники коледжу, під час роботи комісії, створеної наказом ректора Бугрова, активно використовувалися різні методи та інструменти незаконного впливу на працівників і студентів ОМК.

Начебто, за вказівкою ректора, декан фізичного факультету Микола Макарець, який не був членом комісії, голова студпарламенту університету Максим Курка і помічник проректора з науково-педагогічної роботи Зоряна Луцишин здійснювали психологічний та інформаційний тиск на комісію і колектив коледжу.

Як зазначають у зверненні до міністра освіти співробітники коледжу, під тиском ректора Бугрова, комісія прийняла необхідне для нього рішення про увільнення від обов’язків директора ОМК Ганни Селезень, яка протистояла незаконному знищенню унікального навчального закладу.

"Зрозуміло, що це помста за те, що колектив підтримував іншого кандидата під час виборів ректора. Володимир Бугров має бажання забрати землю та приміщення на Печерську, бо справжніх планів ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Вугрова щодо приміщення Коледжу та його земельної ділянки невідомо", - зазначається у листу працівників коледжу.

Ректор КНУ Володимир Бугров представив колективу і студентам нового директора Коледжу - Бориса Гаприндашвілі, який наразі за основним місцем роботи працює у Київському фаховому коледжі туризму та готельного господарства.

Колектив ОМК заради припинення ліквідації навчального закладу з метою заволодіння печерською землею, окрім міністра освіти і науки України направив відкриті звернення Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, Голові Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергію Бабаку, директору ДБР Олексію Сухачову та освітньому омбудсмену Сергію Горбачову.

Колектив Коледжу просить владу втрутитись в ситуацію та не допустити забрати землю і приміщення ОМК на Печерську для комерційних потреб.

Читайте також

Новини партнерів