Верховна Рада ухвалила закон щодо добровільного військового обліку для жінок, залишивши норму про обов’язкове взяття на військовий облік медичних працівників, але на кордоні ніхто не перевіряє освіту жінок.
Про це інформує ресурс b2bconsult.
Жінка-стоматолог, яка зараз перебуває за кордоном з неповнолітнім сином, планує повертатися в Україну, але не збирається ставати на облік у військкоматі. Її чоловік поцікавився у юристів, чим це їй може загрожувати та чи зможе вона, у разі потреби, знову виїхати за межі країни.
Читайте також: Військовий облік жінок: чи зможуть українки виїхати з країни
Адвокати наголосили, що жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.
Наразі закон ще не набрав чинності й ніхто не примушуватиме жінку йти до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проте вже з 2023 року за невиконання цього обов'язку жінки можуть почати отримувати штрафи.
Жінка може отримати відстрочку від мобілізації на тих же підставах, що й військовозобов'язані чоловіки.
Якщо жінка не отримувала повістку особисто, то може без обмежень виїжджати за кордон, пояснили юристи, додавши, що максимальне покарання в майбутньому за зміну місця проживання - штраф від 510 до 850 грн. Якщо ці дії вчинені повторно, то доведеться віддати від 850 грн до 1700 грн.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" пояснював різницю між мобілізацією жінок та військовим обліком.