RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

20 січня

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Чи можна знімати вручення повістки на відео: юрист дав відповідь на актуальне питання

В Україні через повномасштабне вторгнення РФ триває загальна мобілізація. До лав ЗСУ призиваються військовозобов'язані.

Чи можна знімати на відео працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки - розповів адвокат Роман Сімутін.

Читайте також: Нова оригінальна хвиля мобілізації в РФ: жінки замінили чоловіків

За словами юриста, все частіше працівники поліції, які супроводжують представників ТЦК, вмикають бодікамери, щоб підтвердити факт вручення або відмови від повістки. Але, за його словами, законність використання камер представниками ТЦК нічим не регламентована.

Адвокат радить під час вручення повісток діставати телефон і починати вести власну зйомку, щоб мати докази у разі вчинення порушень. При цьому він попереджає, що у більшості випадків представники ТЦК будуть забороняти це робити.

"Беріть телефон і вмикайте відеозапис. Одразу чекайте заперечень, що їх не можна знімати, вони військові тощо. Але кумедність ситуації в тому, що це вони не мають права здійснювати відеозйомку, бо діють у спосіб, який не передбачений законом, і формально дозвіл знімати, мають питати у вас", – пояснив він.

Тож особа, якій вручають повістку, вправі сама заборонити відеозйомку і вимагати вимкнення камер.

Раніше ми повідомляли, що чоловіків, звільнених у запас через наявність рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи, вже у липні можуть повторно призвати до лав ЗСУ.

Вас також може зацікавити:

Скільки жителів Києва та області ухилилося від мобілізації за рік: у поліції озвучили кількість кримінальних справ

Підробляли документи ухилянтам: співробітники ТЦК на Донеччині підуть під суд

Призову в Україні не буде? Рєзніков анонсував реформу роботи військкоматів

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.