В Україні поліція вилучила 35 тисяч особових справ військовозобов'язаних громадян, з яких майже п'ята частина містить ознаки фіктивності.
Про це заявив заступник очільника Нацполіції Дмитро Тишлек під час ефіру національного телемарафону "Єдині новини".
Читайте також: Чи можна вручати повістки біля церков: юрист розставив усі крапки над "і"
За його словами, у короткі терміни правоохоронці провели сотні обшуків по всій Україні. Слідчі дії влаштували у військово-лікарських комісіях, медико-соціальних експертних комісіях усіх рівнів: як обласних, так і регіональних та районних.
З вилучених 35 тисяч особових справ виявили 7,5 тисяч справ з ознаками фіктивності.
Нині за цими справами ухвалюватимуть повторні рішення щодо ретельних перевірок.
"5800 таких справ було вже відправлено на переогляд з долученням до цього процесу певних спеціалістів для ретельного вивчення та прийняття по ньому повторного рішення", - повідомив представник Нацполіції.
Він зауважив, що йдеться про дуже великий об'єм документів і він не виконаний на 100% на сьогодні. Правоохоронці продовжують вилучати та перевіряти документацію. Згодом спеціалісти у рамках слідчого процесу дадуть вичерпні відповіді.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким планується розширити можливості для мобілізації громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер.
- Вас також може зацікавити:
Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені
Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС