RU  UA  EN

Понеділок, 20 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.50
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

20 травня

Всі новини

Коли можна не йти до військкомату за повісткою: три причини, які звільняють від відповідальності

Чинне законодавство передбачає декілька випадків, коли чоловікі можуть проігнорувати повістку та не приходити до ТЦК.

Нюанси пояснюють у тематичній спільноті "Ти ж юрист".

У випадку, коли співробітники військкомату вручають повістку військовозобов'язаному, він зобов'язаний прийти до ТЦК. Однак чинне законодавство передбачає кілька випадків, коли чоловіки можуть проігнорувати виклик до ТЦК.

Читайте також: Вручення повістки водію: чи законно виписувати її на місці

За словами юристів, перелік випадків, коли для чоловіків не передбачена відповідальність у випадку ігнорування повістки, прописано у постанові Кабміну від 28 липня 2010 р. № 673.

"Зараз перелік причин, через які військовозобов'язаний після вручення повістки може не прийти до ТЦК, зменшився. До них належать лише три", - продовжили спеціалісти, пояснюючи нюанси чинного законодавства.

Поважні причини, з яких військовозобов'язані чоловікі можуть проігнорувати повістку та не приходити до ТЦК:

  • хвороба, через яку людина не може самостійно рухатися
  • необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд)
  • відкрите кримінальне провадження, або по відношенню до військовозобов'язаного чи резервіста застосували адміністративне стягнення або кримінальне покарання.

Для того, аби підтвердити поважну причину, громадянам необхідно надати відповідні документи. Якщо проігнорувати повістку та не прийти до ТЦК без поважної причини, для українців передбачена як адміністративна, так й кримінальна відповідальність. Якщо повістка видавалася для уточнення даних - передбачено штраф від 1500 до 3400 гривень. Повторне порушення впродовж року передбачає штраф у розмірі до 5100 гривень.

Якщо людина не відвідує ТЦК після вручення повістки три й більше разів, на військовозобов'язаного мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності. За неявку до військкомату та ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачено позбавлення волі від 3 до 5 років.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми розповідали, чи мають право працівники ТЦК заходити на приватну територію.

Вас може зацікавити:

Мобілізація безробітних та "заброньованих": які нові правила пропонують в Раді

Відстрочка від мобілізації: шість причин, з яких її анулюють

Не вірте маніпуляціям: що треба знати про мобілізацію з 1 листопада