RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

19 січня

18 січня

Всі новини

Утримайтесь від обіцянок: яке свято 3 грудня і що заборонено робити

Згідно з новим церковним календарем, в Україні, 3 грудня, православні християни вшановують пам'ять Івана Мовчальника та пророка Софонія. Цього дня не варто ділитися планами на майбутнє навіть із найближчими людьми та давати обіцянки.

"Апостроф" розповідає про історію, традиції та заборони цього дня.

Читайте також: Новий календар ПЦУ: всі дати православних свят на 2024 рік

Історія Івана Мовчальника

Іван Мовчальник був православним святим, який жив у VI столітті. Він народився у Нікополі Вірменському у сім'ї благочестивих батьків. Він вивчив Святе Письмо і став єпископом Колонійським. Але він зневірився у мирських справах і залишив свою посаду. Він вступив до монастиря преподобного Сави в Єрусалимі і прийняв обітницю мовчання. Він жив у пустелі, де Бог послав йому лева в охоронці. Він зцілював хворих і допомагав нужденним. Помер святий у віці 104 років.

Історія пророка Софонія

Пророк Софоній був одним із дванадцяти малих пророків Старого Завіту, який жив у VI столітті до н. в юдейському царстві. Він належав до роду Симеона і був прямим нащадком царя Єзекії. Він проповідував за правління царя Йосії, коли в Юдеї відбувалася релігійна реформа. Він закликав народ до покаяння і повернення до Ягви, Бога Ізраїля, і попередив про прийдешній "День Господній", коли Бог буде судити всі народи за їхні гріхи. Він також передбачив прихід Месії, який принесе спасіння та радість Ізраїлю та всьому світу.

Що заборонено цього дня

Дуже важливо не хвалитися цього дня про своє фінансовий добробут, інакше можна швидко залишитися без грошей. Також не можна ділитися планами на майбутнє навіть із дуже близькими людьми. Не варто давати жодних обіцянок - їх неможливо буде виконати.

Що можна робити у цей день

На Івана Мовчальника селяни намагалися піти спати якомога раніше. А все тому, що зберігали свічки, тож не запалювали їх, коли ставало темно. Також існувало повір'я, що після заходу сонця у цей день виходить нечиста сила і люди намагалися так від неї захиститися.

Прикмети дня

  • У печі тріщать дрова - незабаром сильні морози.
  • На землю, що відтанула, лягає сніг - до неврожайного року.
  • Снігурі співають під вікном - до відлиги.

Раніше "Апостроф" писав, як змінився календар свят в Україні з початку війни.

  • Вас також може зацікавити:

Собор Пресвятої Богородиці: нова дата та традиції

Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату

В Україні переглянуть державні свята та пам'ятні дати: Зеленський поділився деталями