Українські розробники налагодили виробництво аналогів західної бойової техніки, зокрема бронемашинини M113 - "Лис", MaxxPro - "Сікач" та Humvee - "Характерник".
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов етері національного телемарафону.
Читайте також: "Вампіри" проти "шахедів": як діють нові системи ППО
"Це насправді дивовижна історія, коли на місці зуміли відновити, не втративши бойові можливості, з наявних матеріалів, або з техніки, яка вже не була придатна. Або виготовляючи власні деталі, зокрема, корпуси, інші окремі агрегати. Або використовуючи навіть застарілі радянські елементи з радянської техніки", - зазначив Юсов.
Він наголосив, що це все вже працює та застосовується у бойових умовах українськими військовими.
Представник ГУР додав, що вітчизняна техніка не є просто дослідними зразками, адже всі вони довели свою ефективність на полі бою, зокрема, під час оборонної операції та подальшого прикриття відходу підрозділів ЗСУ з Авдіївки Донецької області.
Крім того, Юсов поінформував, що аналог базової моделі американського бронетранспортера International MaxxPro (MRAP) "Сікач" та аналог американського повнопривідного військового автомобіля HMMWV (Humvee) "Характерник" брали участь в операції зі знищення російської диверсійно-розвідувальної групи на східному напрямку фронту.
Раніше ми розповідали, що Україна може випускати у масових об’ємах і з чим попрощалися назавжди.
- Вас може зацікавити:
Мільйон дронів за рік: наскільки реально для України виконати цей план
В Україні роблять потужні дрони-камікадзе, бомбери та FPV для ЗСУ – як долучитися
Аналогів у ворога немає: військовий розповів про війну дронів на Бахмутському напрямку