Атака по російському військовому виробництву та інфраструктурі нафтопереробного заводу в Республіці Татарстан стала переломним моментом в стратегії України стосовно можливостей діяти на велику дальність. Вже незабаром Україна зможе застосовувати інші далекобійні БПЛА – радіус удару сягатиме до 3300 км, дрони зможуть долетіти до Уралу і Заполяр'я.
Про це пише видання Bild.
Читайте також: "М’ясо проти заліза ніколи не перемагає": в Україні оцінили військовий потенціал Росії
В повідомленні згадується нещодавня атака по третьому за величиною нафтопереробному заводу країни в Татарстані, у східній частині Росії, що розташований приблизно за 1300 кілометрів від фронту. Bild зауважує, що модифікації деяких українських дронів дають їм змогу летіти на більші відстані.
Тому видання припускає, що вже цього року Україна зможе застосовувати дрони з далекобійністю до 2000 км і більше. Ці безпілотники дадуть змогу частково закрити дефіцит ракет середньої і великої дальності.
Посилаючись на власне джерело, Bild вказує, що до кінця 2024 року відразу 10 виробників поставлять до Збройних сил України дрони з далекобійністю, що сягає 2500 км. Також зауважується, що Київське конструкторське бюро «Луч» розробило БпЛА "Сокіл-3000", який може летіти до 3300 км.
Таким чином, згідно з розрахунками, українські безпілотники зможуть атакувати ще більше цілей, зокрема у Мурманській області. Адже саме там розташовано близько 80 військових російських баз, включно з аеродромом Олєнья, де розташовуються стратегічні бомбардувальники.
Відтак карта розширених зон для можливих атак виглядатиме наступним чином.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Україна б'є по російських НПЗ дронами зі штучним інтелектом.
- Вас також може зацікавити:
Дрони вночі атакували Енгельс, відомий своєю базою бомбардувальників
У Росії дрони атакували військові аеродроми у Морозовську та Єйську
Як атаки дронів на НПЗ вплинули на виробництво та ціни на бензин у Росії: свіжа статистика