Космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку, яка випускає хмари газу навколо себе, і тому схожа на медузу.
Про це повідомляє ресурс Space.com.
Космічному екзотичному об'єкту дали назву NGC 2022. Подібні зірки ще називають планетарними туманностями. У центрі NGC 2022 - гігантська червона зірка, яка розміром приблизно з наше Сонце, але важить до восьми разів важче нього.
Її незвичайний вид має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень в гелій. Гравітація розплющує цю зірку, її температура сильно зростає і вона випаровується, перетворюючи гелій у вуглекислий газ.
"Більше половини маси такої зірки може бути втрачено внаслідок утворення газової оболонки навколо. У той же час ядро зірки стискається і нагрівається, випускаючи ультрафіолетове світло, яке змушує світитися витіснені гази", - зазначили керівники місії Hubble.
На отриманому телескопом зображенні ядро знаходиться в самому центрі у вигляді яскравого жовто-помаранчевого кола. А гази, які зірка залишає навколо себе, зображені холоднішою довжиною хвиль в рожевих і фіолетових відтінках.
Подібне через кілька мільярдів років відбудеться і з Сонцем, коли на ньому закінчаться термоядерні реакції перетворення водню в гелій.
Як повідомляв "Апостроф", вчені NASA знайшли в даних знятого з досліджень космічного телескопа Kepler зірку-білий карлик KIC 8145411, якого не може існувати в природі.