Нептун — найдальша планета Сонячної системи, крижаний гігант із активною та хаотичною атмосферою, здивувала вчених. Навколо неї зникли хмари.
Про це пише The New York Times.
Читайте також: Вперше в історії: мати з дочкою полетять до космосу
Раніше дослідникам вдалося встановити, що хмарний покрив планети керується припливами та відливами. Але з 2019 року на південному полюсі Нептуна дрейфувала одна невелика біла пляма.
Щоб дізнатися, куди поділися хмари, вчені проаналізували знімки далекої планети за останні тридцять років. Їх зробили у ближньому інфрачервоному діапазоні за допомогою наземних обсерваторій та космічного телескопа Хаббла.
Зображення порівняли із сонячними циклами, і зрозуміли, що вони збільшувалися та спадали синхронно з хмарним покривом Нептуна.
Так, у 2002 та 2015 роках на Нептуні помітили велику кількість хмар, коли на Сонці була пікова активність. І навпаки – з падінням сонячної активності інтенсивність хмар зменшувалась.
"Ультрафіолетове випромінювання сонця може вказувати на структуру хмар Нептуна – це те саме, що диригент оркестру дає вказівки самотньому скрипалеві за 2,8 мільярда миль (близько 4,5 млрд км). Це ще одна ілюстрація того, що наше Сонце справді є володарем системи, навіть у найвіддаленіших куточках" , – заявив астрофізик із Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики Грант Тремблі.
За словами вчених, кілька сонячних циклів буде недостатньо для аналізу цього явища, тому вони чекають на наступний максимум, який має відбутися у 2025 році. Є можливість, що хмари повернуться на Нептун.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" розповідав про те, що вчені знайшли "копію" нашої планети – на ній може існувати життя.
Вас також може зацікавити:
У Європі знайшли "позаземну зброю", якій три тисячі років: фото унікального артефакту
Над Землею зійшов Осетровий Місяць: онлайн-трансляція
На австралійському пляжі знайшли дивне космічне сміття: його походження невідоме, фото