Понеділок, 6 травня

Арсенал - Ліверпуль - 3:1 битва за чемпіонство загострюється

"Арсенал" скоротив відставання від "Ліверпуля" до двох очок

"Арсенал" скоротив відставання від "Ліверпуля" до двох очок Арсенал бере три очки у битві з Ліверпулем Фото: premierleague.com

В Англії відбувся один із топ-матчів чемпіонату - "Арсенал" удома на "Емірейтс" здобув перемогу над "Ліверпулем".

"Апостроф" вів онлайн-трансляцію з Лондона. Матч закінчився із рахунком 3:1.

"Каноніри" швидко вийшли вперед завдяки голу Букайо Сака. І "Арсенал" впевнено контролював гру, аж до останньої компенсованої хвилини у першому таймі, коли у свої ворота м'яч, ще й рукою, забив Габріел.

Другий тайм потужно розпочав уже "Ліверпуль", розриваючи оборону "Арсеналу". Здавалося б, гол у ворота господарів – справа часу. Але груба помилка Аліссона звела зусилля "червоних" нанівець.

Після другого голу "Арсеналу" у гостей гра розладналася. А у компенсований до другого тайму час Леандро Троссар забив третій м'яч у ворота антигероя Аліссона.

"Ліверпуль" все ще лідирує в АПЛ. Але "Арсенал" скоротив відставання до двох очок. До того ж, "канонірам" у спину дихають "Манчестер Сіті" та "Астон Вілла".

Нагадаємо, у першому колі у грудні "Ліверпуль" та "Арсенал" розписали нічию на "Енфілді". А на початку січня команди зійшлися у кубковому матчі і тоді успіх був на боці "червоних".

3:1 Леандро Троссар, 90+2'

Арсенал: 22. Давід Рая - 35. Олександр Зінченко, 6. Габріел Магальяйнс, 2. Вільям Саліба, 4. Бен Вайт - 41. Деклан Райс, 20. Жоржиньйо, 8. Мартін Едегор - 11. Габріель Мартінеллі, 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака

Ліверпуль: 1. Аліссон Бекер - 2. Джо Гомес, 4. Вірджил ван Дейк, 5. Ібраїма Конате, 66. Трент Александер-Арнольд - 17. Кертіс Джонс, 10. Алексіс Мак Аллістер, 38. Раян Гравенберх - 7. Луїс Діас, 18. Коді Гакпо, 20. Діогу Жота

_______________________________________________________________

20:45. статистика матчу

20:28. отже, битва за чемпіонство загострюється. "Арсенал" скорочує відставання від "Ліверпуля" до двох очок. А позаду ще "Манчестер Сіті" з "Астон Віллою"

90+8 хв. і фінальний свисток від Ентоні Тейлора

90+5 хв. ще й Хаверцу за розмови

90+4 хв. грубо в центрі проти Мак Аллістера грає Райс - і знову жовта

90+2 хв. все! "Арсенал" сьогодні перемагає. Троссар майже від центральної лінії втікає від Елліотта, вбігає у карний майданчик і б'є з гострого кута між ніг Аліссону

Леандро Троссар забив з гострого кута між ніг АліссонуФото: premierleague.com

90+2 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Леандро Троссар

90+1 хв. за затримку часу жовту отримав Саліба

90 хв. ще 7 хвилин грати

90 хв. а зараз нелогічна жовта Нуньєсу за епізод з Ківьором. Хоча фолив поляк і це мала бути друга жовта йому

89 хв. у меншості дограватимуть "червоні". Але схоже, що переможна серія "Ліверпуля", яка почалася після домашньої нічиєї з "Арсеналом", завершується у виїзній грі з "Арсеналом"

88 хв. Конате фолить проти Хаверца, намагаючись зупинити швидку атаку господарів - це друга жовта і відповідно червона

Ібраїма Конате отримує червону і залишає "Ліверпуль" у меншостіФото: premierleague.com

85 хв. вперше з квітня 2023 року на поле виходить Тьяго Алькантара, міняючи Джо Гомеса. Іспанець повертається після серйозної травми

84 хв. і тут же контратака гостей. Нуньєс отримав м'яч справа, увірвався у карний майданчик і сильно пробив з гострого кута - вище воріт

84 хв. Ківьор несподівано опинився на місці центрфорварда - поляк метрів з десяти розстріливав Аліссона, але пробив йому в руки

82 хв. знову удар від Мак Аллістера - цього разу в руки Давіду Рая

79 хв. Сака йде з поля, кульгаючи. Замість нього виходить Різ Нельсон. Вимушена заміна у господарів

77 хв. після розіграшу кутового м'яч від захисників "Арсеналу" відскочив до Мак Аллістера, а той намагався ударом зльоту покласти м'яч у правий нижній кут - задум класний, але виконання на трієчку

74 хв. друга заміна у господарів: Леандро Троссар міняє Мартінеллі

69 хв. Ківьор грубо зіграв проти Жоти

69 хв. Мак Аллістер здалеку намагався поцілити у дальній кут - повз ворота

67 хв. Боже, яка помилка Аліссона. Габріел метрів з 70-ти робив подачу в напрямку Мартінеллі. Того корпусом ефектно відтіснив ван Дейк. І здавалося, що Аліссон спокійно забере м'яч, але бразильський голкіпер незграбно пролетів повз м'яч і Мартінеллі нічого не лишалося, як з лінії карного майданчика закотити його у порожні ворота

груба помилка Аліссона призвела до голу у ворота "Ліверпуля"Фото: premierleague.com

67 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Габріель Мартінеллі

64 хв. на VAR також переглянули цей епізод - ну, немає тут пенальті

63 хв. Хаверц намагався продертися до воріт гостей зліва, але Мак Аллістер корпусом відтіснив німця від м'яча. Кай просив пенальті, але де ж там фол

61 хв. Райс з кутового зліва крутив подачу ледь не в ворота - та Аліссон з захисниками зуміли гуртом винести м'яча подалі від воріт

61 хв. Сака намагався дальнім ударом закрутити м'яча у ворота - невеличкий рикошет і буде кутовий

58 хв. отже, потрійна заміна у складі гостей: замість Александера-Арнольда, Гакпо і Гравенберха вийшли Ендрю Робертсон, Дарвін Нуньєс і Гарві Елліотт

57 хв. Габріел відмахнувся проти Гакпо

56 хв. Едегор зі штрафного подає - Габріел б'є головою - повз ворота

55 хв. Конате був змушений збивати Хаверца, щоб той не втік сам на сам - тактичний фол

55 хв. і потрійну заміну готує Юрген Клопп

54 хв. перший кутовий у "канонірів" - безуспішно

53 хв. удар Едегора з 18-ти метрів - рикошет від захисника і м'яч летить поруч з лівою стійкою

52 хв. потужно почали гості другий тайм. А от чому замінили Зінченка - загадка. Відіграв він у першому таймі досить непогано. Можливо пошкодження? Після матчу, думаю, дізнаємось

48 хв. небезпечний удар Джонса - м'яч пролетів поруч зі стійкою

46 хв. Мак Аллістер наважився на удар з 35-ти метрів - повз ворота

46 хв. ледь не на перших секундах міг забивати Діас, але його удар блокують захисники

19:35. почався другий тайм

19:34. одна заміна у "канонірів" у перерві. Замість Олександра Зінченка вийшов поляк Якуб Ківьор

Сашко, дякуємо за гру у першому тайміФото: premierleague.com

19:24. статистика першого тайму. Будете сміятися - у "Ліверпуля" нуль ударів у площину, але рахунок 1:1)

45+4 хв. і на цьому перший тайм завершується

45+3 хв. Гравенберх виконав з глибини високу подачу в напрямку Луїса Діаса. Той увірвався в карний майданчик з двома захисниками на плечах. Дійшовши до лінії воротарського майданчика, колумбієць вирішив прострілити на Гакпо, але м'яч від руки Габріела влетів у сітку

Луїс Діас зробив все, щоб "Ліверпуль" зрівняв рахунокФото: premierleague.com

45+3 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - автогол Габріела

45+1 хв. Жоржиньйо віддав класний пас в карний майданчик на Мартінеллі. Той бив з розвороту з десяти метрів, але на шляху м'яча у ворота опинився захисник

45 хв. ще три хвилини грати у першому таймі

43 хв. у центрі поля Хаверц грубо влетів у ноги Мак Аллістеру - Тейлор обмежився усним попередженням, хоча там можна було і жовту давати

41 хв. "Арсенал" всією командою на своїй половині поля, а от "червоні" довго перепасовувалися, після чого втратили м'яч

38 хв. після розіграшу штрафного м'яч відскочив до Габріела і той намагався не сильним, але точним ударом пробити у лівий кут воріт - та Аліссон все бачить і спокійно ловить м'яч

36 хв. Хаверц зліва подає - в руки Аліссону

33 хв. у Ентоні Тейлора якісь проблеми зі зв'язком. Замінили йому батарейку на гарнітурі

31 хв. Бен Вайт отримав попередження за затримку часу. Вже вдруге за гру правий бек "канонірів" надто довго виконував вкидання ауту і цього разу Тейлор покарав "каноніра"

30 хв. закидання від Джонса на Гакпо - Рая читає цей епізод і забирає м'яч

30 хв. Алісон вже ледь не в центрі поля перепасовується з захисниками, але немає загострення

29 хв. перший кутовий - у гостей. Ван Дейк б'є головою - м'яч летить вище воріт

27 хв. Габріел ледь не зрізав м'яча у власні ворота після гострої подачі справа від Александера-Арнольда - та Давід Рая бере підступний удар від свого захисника

25 хв. жовта Джо Гомесу за фол проти Хаверца, яким була зірвана швидка атака "канонірів"

24 хв. Діас вирішив пробити з гострого кута, ще й під пресингом захисників - пробив у суперника

20 хв. захисники блокують сильний удар Едегора з 15-ти метрів

16 хв. трибуни женуть господарів уперед, а от у "червоних" поки не спостерігається щось небудь, схоже на футбол

14 хв. у центрі поля Зінченко зліва віддав пас на Едегора, а той вивів фактично сам на сам Мартінеллі. Габріель пробив у груди Аліссону, але м'яч відскочив до Сака і той розстріляв порожні ворота

Букайо Сака забиває у ворота "Ліверпуля"Фото: premierleague.com

14 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Сака

13 хв. шанс у гостей. Гакпо уникнув офсайду, і в боротьбі з Вайтом пробив з 20-ти метрів - цілився у дальній кут, але м'яч пролетів повз ворота

11 хв. і контратака "канонірів". Мартінеллі зліва втік від свого опонента, увірвався у карний майданчик і подав в центр на Сака - тому виконати прицільний удар завадив Гомес

10 хв. зліва гостру подачу виконав Джонс - Рая вийшов з воріт і ефектно забрав м'яч

8 хв. гості намагалися організувати контратаку лівим флангом, але Джонсу не вдалося пройти суперника

6 хв. "каноніри" на правах господарів намагаються високо пресингувати

4 хв. Сака продирається до воріт справа і б'є з гострого кута - повз ворота

3 хв. небезпечно справа прострілює Сака, але Конате перший на м'ячі

18:33. у Юргена Клоппа все ще є кадрові втрати - Салах, Дарвін Нуньєс, Собослаї, Ватару Ендо - але попри це команда демонструє чудові результати

18:31. Ентоні Тейлор дає стартовий свисток і гості розпочинають з центру поля

18:27. у заявці "червоних" немає одного з героїв гри проти "Челсі" Конора Бредлі, оскільки напередодні той втратив батька

18:26. цікаво, що це 200-й матч між "Арсеналом" і "Ліверпулем" в історії чемпіонату Англії

18:25. лічені хвилини до початку гри, а на трибунах ще чимало порожніх місць

18:20. "Ліверпуль" сьогодні грає у виїзному фіолетовому комплекті. Господарі у традиційних червоно-білих кольорах

17:50. повертаємося до статистики. У Лондоні за останні п'ять сезонів "Арсенал" двічі переміг, двічі програв і один раз була нічия. Натомість на полі "червоних" за останні п'ять чемпіонатів три перемоги "Ліверпуля" і дві нічиїх

17:37. а це основа "Арсеналу" і Олександр Зінченко вийде на поле з перших хвилин

17:36. стартовий склад гостей. Чимало змін у порівнянні з грою пороти "Челсі"

17:34. на початку січня у Лондоні відбулася кубкова битва між "канонірами" і "мерсисайдцями", яку виграли гості - 0:2

17:30. як я згадував вище, у матчі першого колу в чемпіонаті була бойова нічия - 1:1

17:29. поки Мікель Артета і Юрген Клопп роздумують над тим, кому довірити місце в стартовому складі, пригадаємо, як команди грали в останні роки між собою

17:16. чи вийде у старті "канонірів" новоспечений член Виконкому ФФУ Олександр Зінченко, дізнаємося вже незабаром. У попередньому матчі Сашко відіграв досить добре, віддавши гольову передачу ... вкиданням з ауту. За гру у Ноттінгемі Зінченко отримав одні з найкращих оцінок

17:14. зазирнемо у роздягальню до "канонірів"

17:13. якщо "Ліверпуль" сьогодні переможе, то зможе відірватися від "канонірів" на 8 очок. "Арсенал", у свою чергу, може скоротити відставання до мімімуму

13:45. вітаємо з Лондона, де сьогодні увечері відбудеться топ-матч англійської Прем'єр-ліги між "Арсеналом" і "Ліверпулем"

Баварія та Реал влаштували гольову феєрію у першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів