RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

День працівників видавництв та поліграфії: що відомо про свято 27 травня

Днями вшановували творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія, а в суботу, 27 травня, в Україні відзначають День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження.

"Апостроф" зібрав все, що відомо свято.

Читайте також: Чи був Ісус одружений? Фрагмент "Євангелія від дружини Ісуса" викликав дискусії серед вчених. Відео

Цю дату відзначають щорічно в останню суботу травня. Свято встановив президент Леонід Кучма у 1999 році. Це стало свідченням визнання державою значного внеску працівників видавничо-поліграфічного комплексу у розвиток науки, культури, освіти та інших усіх сфер життя українського суспільства.

Історія

На Русі першовідкривачем друкарні вважається Іван Федоров (1510-1583 рр.). Цей просвітитель 16 століття започаткував українське, російське та білоруське друкарство. При цьому багато вітчизняних та зарубіжних вчених довели, що друкарство в Україні виникло у 15 столітті.

На західноукраїнських землях існувало друкарство задовго до його прибуття у Львів та відкриття там у 1572-1573 pоках друкарні, а також видання 1574 року "Апостола". За історичними документами, знайденими у Центральному державному історичному архіві у Львові, зазначається, що у цьому місті існувала друкарня Степана Дропана ще 1460 року.

Ще одним місцем українського друкарства була Волинь. У тому числі – Острозька друкарня. У ній 1581 року надрукували Острозьку Біблію, тобто перше повноцінне видання всіх книг Священного писання церковнослов'янською мовою. На початку ХVІІ століття потужним видавничим центром стала столиця України. Зокрема Києво-Печерська друкарня.

Раніше "Апостроф" розповідав про те, що науковці виявили давні тексти Євангелія.

  • Вас також може зацікавити:

Чи можна вірянам ненавидіти росіян? Філарет пояснив слова з Біблії про любов до ворога

Церковні свята у травні 2023 року: на які дні випадають найважливіші дати

Що зміниться у православному календарі з 1 вересня 2023 року: інфографіка