У суботу, 8 червня, віряни відзначають перенесення мощів святого великомученика Теодора Тирона. Цей факт мав вагоме значення для християн і став символом захисту і заступництва святого. У цей день дотримуються певних заборон та традицій.
Про це розповідає "Апостроф".
Читайте також: Коли Вознесіння Господнє за новим календарем: що треба знати про свято і його традиції
Церковне свято 8 червня
Теодор Тирон, родом з міста Амасія (на території сучасної Туреччини), під час служби в армії вирішив відмовитися від участі у язичницьких обрядах. Цим спровокував гнів римської влади, тому застосовували до нього жорстокі тортури і в підсумку стратили. За переказами, його спалили живцем, проте тіло лишилось неушкодженим.
Цей факт засвідчив його святість. У дев'ятому столітті відбулося перенесення мощів святого великомученика Теодора Тирона з Амасії у Константинополь. Зробили це з метою захисту від варварських набігів та щоб віддати йому шану. Мощі Теодора розмістили у великій церкві, яку присвятили йому. Місце стало об’єктом паломництва.
З огляду на це, перенесення мощів мало вагоме значення для християн, стало символом захисту та його заступництва, посприяло поширенню культу святого. Окрім того, підкреслило важливість мучеників у християнській традиції, смерть яких стала свідченням віри.
Традиції та заборони 8 червня
У цей день існують певні традиції та заборони. Зокрема, вдома не можна сваритися з рідними і загалом лаятися, лихословити, оскільки конфлікт загрожує стати тривалим. Не ухвалювали цього дня доленосних рішень. Інакше - все могло піти не за планом. Серед інших заборон:
- не варто планувати майбутнє цього дня;
- краще нікому не давати в борг щось цінне;
- заборонено озвучувати скарги на долю.
Предки цього дня старались обов'язково позбутися старих речей, які вже давно не приносили користі. Вважалося, що це вивільнить місце для щастя. Примітно те, що якісні речі, які шкода викинути, можна було комусь віддати.
День вдалий для аналізу всіх своїх дій. Вдасться зрозуміти суть речей, зокрема, чому на долю випали ті чи інші події.
Прикмети 8 червня
Збереглися до наших днів старі прикмети від наших предків, які роками споглядали природу, робили висновки й прогнози. З-поміж основних такі:
Якщо вранці багато роси - до ясної погоди.
У разі вранішнього грому - після полудня чекай дощу.
Якщо захід сонця оповили темні хмари - до нічної зливи.
Нагадаємо, у третю неділю червня в Україні традиційно відзначатимуть День батька.
- Вас також може зацікавити:
Магічні ритуали на Трійцю: як привернути удачу і відвести біду
Русальний тиждень 2024: дата початку і головні заборони
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список