Вчені спробували розкрити таємницю Брами пекла, які з'явилася в Саудівській Аравії тисячі років тому.
Про це пише профільне видання Arkeonews.
Неолітична "Брама пекла", за підрахунками експертів, налічує близько 400 споруд, вік яких оцінюється в тисячі років.
Читайте також: Надзвичайно рідкісна знахідка: які бактері-мутанти виявили в зубах у стародавньої людини
У частині Аравійського півострова, де сконцентровано Браму пекла, раніше фіксувалася вулканічна активність, яка може пояснити появу подібних споруд. Вулканічне поле утворилося внаслідок вивержень, що сталися протягом п'яти мільйонів років. Останній подібний інцидент реєстрували у період між 600 та 700 роками вже нашої ери.
Вчені стверджують, що колись тут, серед потоків лави, могли мешкати давні люди. Споруди, вік яких оцінюється у 9 тисяч років, також могли активно використовуватись під час полювання. Можливо, тодішні мешканці серед невеликих вулканічних гір встановлювали деякі пастки для тварин.
"В минулому більша частина археологічної уваги в регіоні була зосереджена на Родючому півмісяці, що проходить через Йорданію, Ізраїль і вгору по території Сирії і за її межами, і цьому ранньому матеріалу з Саудівської Аравії приділялося мало археологічної уваги. Реальність полягала в тому, що в період неоліту ці території були значно зеленішими, і цими ландшафтами переміщалися значні популяції людей і стада тварин" , - коментує історію походження Брами пекла доктор Х'ю Томас з Університету Західної Австралії.
Брама пекла збереглася, за словами вчених, завдяки унікальному клімату в цій частині Землі. Проте фахівці досі не можуть точно сказати, як саме використовувалися подібні споруди та чи призначалися вони виключно для здійснення якихось ритуалів та жертвопринесення.
Раніше ми розповідали, що в Греції показали унікальний древній надгробний рельєф з немовлятами.
Вас може зацікавити:
В Азербайджані знайшли поховання стародавніх амазонок, які вважалися міфічними героїнями
Як жили люди в "Британських Помпеях" близько 3000 років тому: вчені відкрили таємницю