RU  UA  EN

Неділя, 16 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Політика

Голосування за кращий ресторан Києва

Погляд

Українська влада веде себе "смикано": дуже важко прогнозувати її дії

Дії України важко назвати втручанням в американські вибори

Дії України важко назвати втручанням в американські вибори Фото: УНІАН

ГПУ відкрила кримінальне провадження щодо втручання окремих посадових осіб НАБУ у вибори в США минулого року. В Генпрокуратурі вважають, що працівники НАБУ надали ЗМІ фрагменти "амбарної книги Партії регіонів" про керівника передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, а це, мовляв, не тільки "ганьбить честь і гідність" останнього, а й "створює в суспільстві враження незаконного втручання у вибори президента США". Про що може свідчити така кримінальна справа і чи можна дії представників України вважати втручанням в американські вибори, "Апострофу" розповів дипломат, голова правління фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

Дуже важко прогнозувати українську владу. Вона зараз дуже смикано себе поводить, з огляду на відсутність рейтингів та бажання обиратися, переобиратися тощо. Тому важко сказати з впевненістю, яким був мотив. Він може бути і якийсь глобальний, і зовнішньополітичний, щоб якимось чином впорядкувати відносини з нинішньою адміністрацією США, оскільки мова йде про питання, яке чутливе для них. Може бути це й елементом міжвидової боротьби у владі.

Абсолютно однозначно можна сказати одне: що б не робила наша влада, в неї немає тільки єдиного мотиву - відстоювання інтересів країни. Тут сумнівів немає. А що робиться в українській владі, сказати дуже важко.

НАБУ не втручалося в американські вибори, з моєї точки зору. Тому що, якщо ми відштовхуємося від того, що у вибори втручалася Росія, то вона робила це приховано. Росія мала чітку мету - привести до влади одного з кандидатів. І намагалася це зробити таким чином, щоб американське суспільство не знало про те, що Росія робить: підштовхує і впливає на вибір.

Хоча з українського боку всі дії політично були дуже суперечливі - ці заяви - це робилося на українській території, робилося відкрито. І в американців була можливість аналізувати інформацію, яку вони отримували з України, і ставитися до неї дуже критично. Тому називати це втручанням у вибори, як мені здається, абсурдно, це явне перебільшення.

Інша справа, що Генеральна прокуратура вважає, що НАБУ діяло у змові з якимись американськими посадовими особами. Але, знову ж таки, це, на мою думку, теж не втручання у вибори, а трішки інша стаття Кримінального кодексу. Тому в будь-якому варіанті я б не говорив про втручання у вибори. Мені важко класифікувати те, що зробила Україна минулого року, як втручання у вибори США.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Путін за жодних умов не зупиниться перед метою підкорення України - Аріяна Ґіць

Як Брюсель планує помиритися з Кремлем за рахунок національних інтересів України, та чого чекати Україні після повернення делегації Росії до ПАРЄ, в інтерв’ю Апострофу розповіла незалежний політичний аналітик Аріяна Ґіць

Скрізь вороги: чому люди Трампа почали воювати з командою Зеленського

Чому Дональд Трамп почав боротьбу проти політиків з оточення Володимира Зеленського

Зеленський і Порошенко в Парижі: фото, відео та всі подробиці

12 квітня в Парижі Петро Порошенко та Володимир Зеленський повинні зустрітися з президентом Франції Еммануелем Макроном