В Україні трапляються випадки, коли людям не нагадують про право на відстрочку від мобілізації.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець в інтерв'ю ТСН.
Підстави для надання відстрочки від мобілізації прописані у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Військовозобов'язаного чоловіка можуть не призвати до армії через навчання чи наявність певного захворювання.
Читайте також: Кожен може знайти своє місце: у ГУР зробили заяву щодо мобілізації в Україні
Проте, як зазначає Ростислав Кравець, в Україні трапляються випадки, коли громадянам не нагадують про право на відстрочку та мобілізують до Сил оборони. В армію не можуть забирати не лише хворих громадян, а й багатодітних батьків чи осіб, які втратили своїх родичів під час російської агресії.
У більшості випадків, за словами адвоката, співробітники ТЦК діють за встановленою законодавством процедурою, але трапляються випадки, коли військкоми йдуть на хитрість і мобілізують громадян, незважаючи на наявність бронювання або підстав для відстрочки від мобілізації.
"Люди підписують документи і виявляється, що вони дали згоду на мобілізацію та відмовилися від права на відстрочку, і вже готові їхати у військові частини. На жаль, випадки також трапляються. Перед тим, як підписувати будь-який документ із ТЦК, обов'язково прочитайте його зміст" , – додав Кравець у спілкуванні з журналістами.
Раніше ми розповідали, як карають в Україні адмінів телеграм-каналів про повістки.
Вас може зацікавити:
Чи чекати на посилення мобілізації: у Раді зробили заяву
Чи можна мобілізувати чоловіків віком до 27 років: коментар адвоката
Хворого мобілізували до ЗСУ: як оскаржити рішення та які документи